Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/contact-form-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 518

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/contact-form-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php:518) in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
ÇOCUKLARINIZI İYİ YETİŞTİRİN « Kuantum Sezgi

Bu Sayımızdaki Makaleler:

ÇOCUKLARINIZI İYİ YETİŞTİRİN

Doğruları söyletin.

Canı istemediği için çalışmadığında “elektrikler kesikti” demesin. Vazoyu kim kırdı dediğinizde “ben kırdım” diyebilsin. Korkmadan samimice…..

Sorumluluk almayı öğretin.

Sadece kendi üzerine düşeni yapıp kenara çekilmemesi gerektiğini; her zaman her yerde her şeyden sorumlu olduğunu öğretin, teşvik edin, cesaretlendirin ve en önemlisi ona güvendiğinizi bilsin..

Birini ezmeden de yukarılara çıkabileceğini hatta bazen yukarılar denilen şeyin çıkılmasa da olur bir yer olduğunu öğretin. İlla birini örnek alsın diyorsanız Mustafa Kemal’i öğretin. Çocuğunuzun öz güvenini geliştirin.. Çocuklarınıza her zaman güven aşılayın, onlarla gurur duyduğunuzu her fırsatta tekrarlayın..

KIZLARINIZI İYİ YETİŞTİRİN:
Kendi kendilerine yetebilmesini öğretin.
Namuslu olmanın yürekten geçtiğini öğretin.

Evden çıkar çıkmaz ilk köşede eteğinin boyunu kısaltmasına gerek olmadığını öğretin. İstediğini giymeyi öğretin. Özenti içinde olmasınlar.

İnsan ahlakının sadece kendi beyninde olduğunu öğretin.

Kıskanılmanın sevilmeyle aynı olmadığını öğretin. Kıskanılmanın güzel, saygısızlığın kötü olduğunu öğretin. “Beni çok kıskanır, dışarı çıkarmaz, şunu bunu giydirmez” diyen adamla gurur duymamayı, bunun aslında kendine hakaret olduğunu öğretin.

Arayıp “neredesin, kiminlesin” vs. diyen adama “seni tanımadan önce nasıl davranacağımı bilmiyor muydum haddini bil” demeyi öğretin.Erkeklerle de "sadece arkadaş" olunabileceğini çünkü onların da sadece insan olduklarını öğretin. Eşlerini aldatan erkeklerin yanındaki ikinci kadın olmamayı öğretin.

OĞULLARINIZI İYİ YETİŞTİRİN:
Karşı cinse saygı duymayı öğretin.
Gece yarısı evine dönen kadının aranmadığını öğretin.
Bir kadının  omzuna arkadaş olarak da sarılabileceğini öğretin.
Dokunmaktan korkmamasını öğretin.
Sevmenin değer verme olduğunu öğretin.
Sahip çıkmayla sahibi olmanın farklı olduğunu öğretin.

Bütün gençliğini birileriyle beraber olmaya çalışarak geçirdikten sonra kimseyle beraber olmamış birini bulup evlenmeye çalışmanın ikiyüzlülük olduğunu öğretin. Bulunmaz Hint kumaşı olmadıklarını; olsalar bile burun silinen mendillerinde kumaştan yapıldığını, hiç kimseyi küçük görmemeyi öğretin.

Bir gün kendi kızlarına da aynı şekilde davranılabileceğini öğretin.

(alıntı)

den

 

 

Leave a Reply