Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/contact-form-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 518

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/contact-form-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php:518) in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
F.CEYHAN ANLATIYOR « Kuantum Sezgi

Bu Sayımızdaki Makaleler:

F.CEYHAN ANLATIYOR

 

Feng Shui nedir ?
İçinde bulunduğumuz Güneş Sisteminin enerjileri ile, dünyanın enerjilerinin çatışmaları arasında, uyumlu yaşam birimleri yaratmanın disiplinidir. Manyetik alanlar ile doğrudan bağlantılı ve göksel döngülerin de periyotları altında incelenmesi gerekli bir kurallar bütünlüğüdür. Feng Shui ‘ nin ismini oluşturan 2 kelime, Rüzgar ve Su anlamına gelmektedir. Yazılarımda her zaman ifade etmeye çalıştığım gibi, bir doğa döngüsüdür. Ve Rüzgarın getirdiğini, Su besleyip büyütmektedir. Ezoterik yaklaşımlar içinde bakıldığında gizemli görüntüleri ortaya çıkar. Aslında saklı olan veya saklanmaya çalışılan ya da gizli, mistik bir uğraş ya da olgu değildir. Sadece günümüz dünyası manyetik alanlara yabancı kaldığı oranda, Feng Shui ‘ ye de yabancı kalmakta ve onu anlaşılmaz bulmaktadır. Aslında Feng Shui, dünyanın içinde bulunduğu mevsim ve toprak döngüleri içinde, verimli yaşam birimleri kurabilmenin öyküsüdür. Doğa ile birlikte uyum içinde yaşamın prensiplerinin anlatısıdır.

Feng Shui hayatımıza ne katar ?
Feng Shui dünyanın içinde bulunduğu tüm mevsimsel ve enerjisel döngüler içinde, hırpalanmadan, doğru zamanda doğru yerde varolarak, yaşamsal kaderi gerçekleştirmenin inceliklerini sunar. Avantajlı ve dezavantajlı dönemleri kişiye duyurur ve vakti geldiğinde kişinin, toplumun veya dünyanın hazırlıklı beklemesini sağlar. Bireysel olarak uygulanabileceği gibi, toplum, ülke, şirket veya bir boş arsa üzerinde de uygulanabilir. Hayatımıza düzen, huzur ve şans katar.

Yaşadığımız mekanlar yaşamımız üzerinde ne kadar etkili ?Seçimlerimiz, seçim sonrası oluşan sürecin tamamını etkiler. Bu her konuda bu şekildedir. Eğer seçiminizi bir    mekan olarak yapıyorsanız, bu da hayatınızı etkileyecek seçimlerden biri olarak karşınıza çıkar. Her boşluk ve şekil üzerinde enerji akar. Ve her boşluk ile şekil, dünya üzerinde, dünyanın bir enerji alanı üzerinde bulunmaktadır. Bazıları üretici değer taşır, bazıları sadece yansıtır. Mekanlarımız, evlerimiz, iş yerlerimiz üzerine kurulduğu toprağın enerji ve manyetik alanları ile doğru orantılı olarak bizleri ağırlarlar. İçinde yaşadığımız yerler, kapalı alanlar, üzeri açık tüm alanlar, yerden yüksek veya yer altında alanlar içinde yaşarken, hiçbir şeyden etkilenmediğimizi düşünüyorsak yanılıyoruz. Bireylerin bedenlerini, mental yapılarını etkileyen onlarca çeşit manyetik alan içinde yaşamaktayız. Elektriksel ortam içinde uyuyor ve uyanıyoruz. Elektriklerin evinizde kesildiği zaman, evin içinde oluşan sessizliği hatırlayın. Hayatımıza aynı zamanda bir uğultu olarak da yansıyan bu durumu, doğaya gittiğiniz zaman ve bu doğa özellikle şehirden çok uzakta ise daha kolay fark edersiniz. Çünkü sizi neredeyse kalbinizin sesini duyacağınız bir sessizlik ile, rüzgar karşılar.

Kua numarası nedir? Nasıl hesaplanır ?
Kua numarası, zamana verilen sayısal bir değerdir. Doğum tarihlerimizin sayısal bir değerini verir. Her doğum yılı ve ayı bir sayısal değer ile ifade edilir. Bunun hesabı için çok basit bir formülümüz vardır. Doğum yılınızın son iki sayısı toplayıp tek rakamlı bir değere indirdikten sonra, bayanlar 5 ile toplar, baylar 10 ‘ dan çıkartırlar. Her çıkan 2 basamaklı sayıda tekrar kendi içinde toplanır ve tek basamaklı bir sayıya ulaşılır. Bu sayı 9 rakamdan biridir. Ve kişinin kua sayısını ifade eder.

Yin ve Yang enerji ne anlama gelmektedir ?
Chi enerjisinin, yükselen ve alçalan fazlarını ifade eder. Yin, edilgen, Yang aktif dönemlerin ifadesi için kullanılır. Enerjinin kendisi yin veya yang değildir. Ancak etki alanları bu değeri alabilir. Bu aynı zamanda bir kavram olarak da karşımıza çıkar. Karanlık Yin’dir. Aydınlık Yang’ tır. Dişil enerji Yin’dir. Eril enerji Yang’tır.Çukur Yindir, yükselti Yang’tır. Bir enerjinin akışı içindeki evrelerdir denilebilir. Yaratılış sürecinin iki zıt yönü olarak da ifade edilebilir. Ve kesinlikle kolayca açıklanabilir bir şey değildir. Yaşamın içindeki dualitenin sembolüdür. Bu yüzden uzun uzun anlatılması gereklidir.
 
(Devam edecek..)

 

Leave a Reply