Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/contact-form-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 518
GEOPATİK STRES « Kuantum Sezgi

Bu Sayımızdaki Makaleler:

GEOPATİK STRES

      GEOPATİK STRES

 


Bizim enerji alanlarımız ve akupunkturda da kullanılan enerji hatları var olduğu gibi , dünyamızında enerji alanları bulunmaktadır. Dünya üzerinde iyi enerjili bölgeler olduğu gibi stres yaratan da pek çok bölge bulunmaktadır. Biz bu bölgelerdeki rahatsızlık verici hale, geopatik stres diyoruz.

Bu konuda yıllardır araştırma yapan bilim adamları, dünyanın değişen enerjilerinin yansımalarına karşı mücadele vermekteler. Daha önce anlam veremedikleri pek çok kaybedişin kaynağında geopatik stres’in yattığını fark etmişlerdir.

Araştırmalara göre, Asrın vebası ile, Astım, Kalp problemleri, uzun zamanlı fiziksel ve mental rahatsızlıklar, çocuklarda davranış bozuklukları ya da allerjiler gibi pek çok rahatsızlık, yalnızca görünen şeylerden güç almamaktadır. Yeryüzünün stresi, daha derinde ve bitmeyen bir kaynağı kullanarak üzerinde yaşayan sakinlerini hastalandırmaya devam etmektedir.

Feng Shui’nin sahip olduğu derin yetenekler de bu noktada devreye girmekte ve çok önemli bir gerçeğin açıkça görünmesine imkan sağlamaktadır. Biz insanlar egolarımızın ve ille de olsun diyen arzularımızın işaret ettiği yönlere giderek, çoğu zaman bu geopatik stresin kucağında yaşayacağımız seçimler yapmaktayız. Oysa ki; bu şekilde bir umursamazlıkla geopatik strese bağlı çok önemli sağlık sorunları ile de karşılaşmaktayız.

Kariyerinizdeki düşüşe anlam veremezken, niye aile hayatınızın bir türlü yoluna girmediğini sorup durabilirsiniz. Size yardımcı seçtiğiniz kimseler, sekreterleriniz, temizlik elemanlarınız hatta pet hayvanınız bile yaşamınızın başlıca sorunlarından birini oluşturuyor olabilir. Bunun için yaşadığınız mekandaki enerji aktivasyonlarının trafiğini öğrenmelisiniz.

Bir "Shar" yani olumsuz ve sivri, rahatsız etkili enerji alanı , size tahmin ettiğinizden ve bildiklerinizden çok daha fazla sorun getirebilir. Yeryüzü, hem dikey, hem yatay olarak ortalama 5′ er m2 ‘ lik dörtgenlere kadar indirgenebilecek dev bir enerji kafesi ile çevrilidir. Magnetik alan teorileri, dünyanın çeşitli yerlerinde noktasal ölçümler ile desteklenerek her gün yeni bir şekle dönüşmektedir.

Dr. Hartmann’dan adını alan , bu hatların kesişim noktaları olan bölgelerde, yani Hartmann düğümü noktalarında bulunmak, sağlıklı bir beden sahibi olmak, iyi ve kalıcı ilişkiler ile tırmanan bir kariyer hazırlamak mümkün değildir. İşte Feng Shui, insanın yaşamsal amaçlarına direnç göstermeyecek yerlerde yaşamayı sağlamak için, çeşitli düzenlemeler önerebilmektedir.

Kitaplarda ve medyada gördüğünüz bilinen detaylara baktığınızda, çeşitli sayılar, yönlere göre öneriler ya da pek çok obje talebi ile karşılaşırsınız. Oysa asıl amaç; göksel döngünün Astrolojik olarak ve enerjisel düzeyde size getirecekleri ile dünyanın kendisinin ortaya koyduğu manyetik alanlar arasında sağlıklı yaşamlar kurabilmektir. Bu yüzden hedefi iyi kavramak gereklidir.

Bir şeye sahip olmak ve onu ölene dek ya da en azından uzun süre kimselere bırakmadan var olma şeklimiz, bir yerde ısrarla bulunmayı tercih etmek demektir. Oysa değişim kaçınılmazdır.

Feng Shui bunu bilir ve değişime ayak uydurabilmenin yollarını insana önerir. Feng Shui ile ilgili tüm kitap ya da yazılı bilgilerde gördüğünüz yönler, sayılar , renkler ya da eşyalar, ideal yerleşimler oluşturmak için belirlenmiş yöntemlerdir. Her birini kişisel olarak kendimize indirgemeden önce , felsefesini kavramak zorundayızdır.

Her an ve yer kendine özeldir. Her an, yeni bir doğumdur. Bir mekan dünya üzerinde şekillenir ve doğar. Yerini asla değiştirmeyebilir. Pencereleri hep aynı yöne bakabilir. Ama Güneş sistemi içinde sürekli , hiç durmadan ve bir daha aynı yere gelmemek üzere akıp gitmekteyiz. Ve her yeni mahal bize yeni sınavlar getirmekte.

Feng Shui yardımı ile bilinçle hareket edebilir ve yeryüzü yaşamında değişime ayak uydurma fırsatını kendimize tanıyabiliriz. Üstelik,doğru yerde ve doğru zamanda olmanın şansını kanatlarımızın altına alır, gücümüzü ve yükselişimizi sergilememizin avantajlarını elde edebiliriz.

İnsanların içsel olarak kendilerine uygun olmayan yerlerde yaşama ısrarının sonuçları, Feng Shui’nin değişim gücü onlara dokunduğunda daha da belirgin olarak ortaya koyar. İlişkiler düzelir, kariyerler yükselişe geçer, evlilikler ışıldar, ruhsal titreşim değişir, sağlık geri gelir ve mekanınızı sizin ile birlikte yaşam çabanıza ortak edersiniz. Mekan ile birlikte ve ondan güç alarak yaşamayı öğrenirsiniz.

Funda CEYHAN

Leave a Reply