Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/contact-form-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 518
KENDİ KENDİNE… « Kuantum Sezgi

Bu Sayımızdaki Makaleler:

KENDİ KENDİNE…

 

 

KENDİMİZE DOST OLABİLMEK!…

Yaşamın hızlı temposuna uyarak aktif yaşayanlar; biraz durun! Bakın size ne söyleyeceğim…

Ara sıra da olsa bu koşuşturmaca içinde kendinize de zaman ayırın.

Rahatsız edilmeyeceğinize emin olduğunuz bir zaman diliminde, sakince oturacağınız bir köşe bulun. Ses üreten tüm nesneleri ( cep telefonu, Pc., Tv., ev telefonu v.s.) susturarak biraz kendinizi dinleyin… Ama sakın bunu meditasyonla karıştırmayın. Öyle bir şey değil..

Gözlerinizin önünden görüntüleri geçen zihin  arşivinize bir bakın. Sizi mutlulukla tebessüm ettiren  tabloların üzerinde biraz daha fazla kalın…

Ilık yaz-bahar gecelerinde çıkıp balkona kendi karanlığınızı aydınlatacak yıldızı bulabilmek için gökyüzünü seyredin.

Aşk, sevgi, anlayış ve ostluğa olan ihtiyacın çevrelendiği bedeninizin aslında ruhunuzla uyumunu kaybettiği için keder ürettiğini hatırlayın.

İçinizden yükselen sesi dikkatle dinleyin. Hani o biricik rehberin bazen fısıltıyla, bazen feryat ederek  hayat pusulanızın kaymasını önlediği sesi duyun… Onu üzmeden yaşarsanız, siz de üzülmezsiniz. Bu ses sizi asla ter etmeyen yegane vefalı dostunuzdur. Bazıları gibi kaprisi, egosu, gel-gitleri (!) yoktur.

Kendini bilene kimse zarar verecek kadar güçlü olamaz. O sese kulaklarını tıkayanlar uçurumların başına bazen de dibine çok çabuk varırlar…Siz siz olun bu en iyi dostunuzu ihmal etmeyin.

Mesela, çoğu kişi bu sese kulağı kapalı yaşarken  "sigara içmemelisin"  diyen uyarıyı duymamıştır. Ya da işine gelmediği için  (bir sürü sudan bahane uydurarak) duymazdan gelmiştir.  Ses bu defa çevredekilerin ağzından da ona aksi seda gibi sözleri tekrarlayarak duyurur.. Fakat kişi yine dinlemez!

Her hatanın cezası akabinde kesilmiyor dostlar.

Bir zaman sonra; işte bıraktım bundan sonra olacaklardan yırttım diye düşünürler.

Bilmezler ki tiryakilikleriyle girdikleri kısır döngü daha ilerde onları bekliyor. Çünkü sigara dumanı hafızayı etkiler!

Ezberleme ve hesaplama kabiliyetini düşürür. Sadece dumanlı ortam bile kavrama bozukluğu yapar.

Benden ve iç sesinizden size tavsiye, dostunuzu üzmeyin, Onu dinleyin..

den

 

2 comments to KENDİ KENDİNE…

  • dost bildiklerimi dinlerim.teşekkürler,destek oldun.

  • Adamın biri bir markete giriyor ve sigara istiyor üstünde. Sigara cinselliği öldürür vs yazar. Paketi satıcıya uzatır; bunu alda kardeşim der, kanser yapanından ver…:) İçenlere kanser filan vız geliyor amaaaaa bence insanları bununla korkutmalı “cinsellik” bak o zaman nasıl bırakırlar:)…

Leave a Reply