Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/contact-form-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 518

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/contact-form-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php:518) in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
KRİSTAL TERAPİ « Kuantum Sezgi

Bu Sayımızdaki Makaleler:

KRİSTAL TERAPİ

 

 

Kristal Terapi; Çeşitli kristallerin bir araya getirilerek insan bedeni üzerinde yapılan şifaya yönelik farkındalığın ve dikkatin geliştirilmesini amaçlayan uygulamaları kapsar. Bir veya birden fazla çeşitte kristal kullanılabilir. Kristal terapi süreci boyunca kristallerin fiziksel bedende yayılan enerjisi dikkatle takip edilerek ortaya hızla çıkan neticeler detaylıca değerlendirilir.

Fizyolojik olarak bedende tezahür eden hastalıklar, kişinin ruhsal ve duygusal durumunu gösteren semptomlardır. Kristal terapi de esas amaç uygulama yapılacak kişinin enerji bedenini, kristallerin enerjisiyle buluşturmak ve bu semptomların kaynağına kişinin kendisini ulaştırabilmektir. Kristalin enerjisi saftır ve koşulsuzdur. Bu nedenle kişinin bedenini saran kristal titreşimleri yol gösterici niteliktedir. Terapi esnasında kristallerin enerjisi, kişinin duygu ve düşüncelerine bağlanarak dengelenmesine, kendisine olan inancının artmasına ve farkındalık düzeyinin yükselmesine etki eder. Belli süreçler aralığında kişinin fizyolojik ve ruhsal durumuna bakılarak kristal terapi seanslarının tekrar edilmesinde fayda vardır.

İçtenlikle istediğinizde doğa size mutlaka yardım ediyor. Kristal terapi de ilk olarak bedeniniz, stresten ve gerilimden arınmaya başlıyor. Rahatlık veren huzur ve barış enerjileri tüm bedende yoğun olarak hissedilir. Kristallerin enerjisi, bedeninizle beraber ruhunuzda da dolaşıyor. Olumsuz düşüncelerinizden, inanışlarınızdan, takıntılarınızdan ve size artık yorucu gelen duygularınızdan arınmanız kolaylaşıyor. Bedeninizde enerji akışı olmayan ve dengesini yitirmiş bölgeler, kristallerin enerjisiyle temizlenerek serbest bırakılır. Serbest kalan bölgede böylece kristallerin ilettiği evrensel yaşam enerjisi rahatça dolaşmaya başlar. Bundan dolayı kristal terapi ile bedeninize canlılık ve tazelik geliyor. Yeniden bir yapılanma gerçekleşir. Bütün düzeylerde kendinizi iyi ve güçlü hissedebilirsiniz.

Kristal Terapi; Eğitimli, iyi ve deneyimli bir terapist eşliğinde oldukça güvenlidir. Dolayısıyla hamileler, bebekler, bebeklik çağını aşan çocuklar ve yaşlılar üzerinde uygulanabilir. Terapi öncesinde birey için özel olarak hangi kristallerin kullanılacağı seçilir ve bu kristallerin kombinasyonu oluşturulur. Her defasında tamamen temizlenmiş kristaller kullanmak, kullanılacak olan kristallerin yaydığı enerjileri ve birbirleriyle olan etkileşimleri hesaba dikkatle katılarak iyi bilinmelidir.

Kristal terapi ile tüm dikkatinizi kendinize yönlendirebilir ve bu yönleniş üzerinden kendinizle ilgili yeni fikirlere ulaşabilirsiniz. Artan dikkatiniz ile farkındalığınızı geliştirecek yeni deneyimler yaşayabilirsiniz. Kristallerin kombine enerjisiyle içsel direncinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Bunun için öncelikle doğadan gelen yardımı kabul etmeniz yeterlidir. Doğa ve insan arasındaki alışveriş ve uyum arttıkça ruhunuz güzelleşir, saflaşır ve varlığınızın özünü yansıtabilirsiniz.

Sevgilerimle,
Meryem Ebru Sezen

Leave a Reply