Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/contact-form-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 518

Warning: session_start(): Cannot start session when headers already sent in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/wcp-openweather/agp-core/classes/persistence/session/Agp_SessionAbstract.class.php on line 10

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/contact-form-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php:518) in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/wcp-openweather/classes/UserOptions.class.php on line 90
RENKLER « Kuantum Sezgi

Bu Sayımızdaki Makaleler:

RENKLER

Çoğu zaman üçgenleri, zarar vermesinden çekindiğimiz için tercihen desenlerde olmak üzere fazlası ile kullanırız. Bu desen tek başına kullanıldığı zaman mekandaki Ateş elementi fazlası ile ifade gücü kazanır.

Aynı zamanda eğer desenlere, kırmızı renk de eşlik ediyorsa, çok fazla Ateş ile karşı karşıyayız demektir. Ateş elementini aktive eden elementimiz Ağaç’tır. Ancak bunu yaparken aynı zamanda üretici döngüyü harekete geçirdiği için bir dengede yaratır. Dolayısı ile kırmızı ile bir arada kullanıldığından güzel bir döngünün başlangıcını yaratmış demektir. Ağaç elementi bizim için, ağaç malzemeleri ifade ederken, aynı zamanda yeşil renk ile de ifade bulduğu için, sadece ağaçtan yapılmamış malzemeler ile de deneyimlenebilir. Renk skalasında Yeşil ve Kırmızı tamamlayıcı renklerdendir. Hem karşıt hem tamamlayıcı oluşları özel bir uyum yaratır. Aynı uyumu mavi ve turuncu ile de yaşayabilirsiniz.

* İnsanı mutsuz eden en önemli kombinasyonlardan biri de, ışık düzeni ile eşyaların ve sizin yaşadığınız yerin ilişkisidir. Eğer flouresan ışık kullanıyorsanız, çok sevimsiz ve renk kalitesi insanı hastanede gibi hissettiren bir şey kullanıyorsunuz demektir. Oysa güneşin renk sıcaklığı bize ne yapmamız gerektiğini işaret ediyor. Artık çağımız teknolojisi bize güzel ve cepleri yakmayan ürünler sunuyor. Işık gücü ve renk sıcaklığı sizin istediğiniz gibi, ancak cebinizi diğerlerine göre daha az boşaltan ışık kaynakları kullanabilirsiniz. Renk sıcaklığı 5600 Kelvin derecesi veya yakın derecelerde ışık kaynakları alın.

*Tepeden aydınlatma yapmayın.

*Çok koyu renkleri bir arada bulundurmayın.

*Birbirine yakın tonları bir arada kullandı iseniz, bunların yanına bir adet çok sevdiğiniz ve uyumlu olacak renk seçin. Kırlentlerinizde, perdelerinizde, aksesuarlarınızda veya çalışma odanızın sandalyesi olarak bu rengi değerlendirin.

 *Renk kullanmaktan çekinmeyin. Ancak dengeyi de kaçırmayın. Abartmayın.

*Bir rengi ortaya çıkartmanın yolu, onu çok fazla ve tekrar tekrar ya da büyük bir alanda kullanmak değildir. Gerektiği kadar ve onu ortaya çıkaracak bir renk ile destekleyerek uygulayın. *Hem koltuk, hem halınızın desenli olmasından kaçının. Sadece birinin desenli olmasını sağlayın.
 
*Birbirinden farklı yüksekliklerde eşyalarınızı bir duvara dizmeyin. Hepsinin yerini onların değerini ortaya çıkaracak şekilde planlayın.
 
*Renk, desen ve tasarım gücü olarak birbiri ile yarışan eşyaları yan yana getirmemeye çalışın.
 
*Dikkat çekmesini istediğiniz eşyalarınızı, tonsürton renkler arasında ekstra bir renk seçerek vurgulayın. Mesela kahverengi tonlar arasında kırmızı bir vazo kullanabilirsiniz. Her birinin diğerleri ile aynı çerçeve rengi olduğu sertifika ve diplomalarınızın arasında, en önemlisinin çerçevesinin kırmızı olmasını sağlayabilirsiniz.
 
*Bitkilerinizi dekorasyon uğruna iç bölgelere almayın. Onlar her zaman ışığa yakın olmak isterler.

*Bitki ve akvaryum seçimlerinizde su ve ağaç elementine nerede ihtiyacınız olduğuna dikkatle karar verin.

*Girişinizin aydınlık olmasına gayret edin. Ve mümkünse, girişinizde bir karşılama koltuğu edinin.

*Tüm eşyalarınızı kullanın ve onları kullanmayı ertelemeyin. Enerjilerini paylaşın.

* Odanızda elektronik eşyalar ile uyumayın.  Eşiniz yatak odasında televizyon seyretmek istiyorsa, en azından gece yatarken fişini çekin

* Bebek odalarında elektronik eşya bulundurmayın.

* Dekorasyonlarınızda hiçbir rengin aşırısına kaçmayın. Evinizi hiçbir zaman yer, koltuk, duvar mavi gibi bir seçim ile değerlendirmeyin.

* Özellikle kırmızı rengi kullanırken dikkatli olun. Kırmızı uzun vadede yorucu bir renktir. Kırmızı başka renkler ile kullanıldığında gerçek gücünü gösterir. Fakat eser miktarda kullanmakta fayda vardır.  

* Kuzey ve kuzey yönlerine bakan odalar soğuk ve rutubetli olurlar. Yeni bir ev kiralayacak veya satın alacaksanız, buna çok dikkat etmelisiniz. Dekorasyondaki tüm başarılı çabalarınıza rağmen rutubet ve soğuğun getirdiği önlenemez mutsuzluk ve hastalık planladığınız hayata gölge düşürebilir. Özellikle bebek odalarını kuzey cephelerinden uzak tutmalısınız.

 

den

 

 

Leave a Reply