Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/contact-form-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 518
SEVGİ? « Kuantum Sezgi

Bu Sayımızdaki Makaleler:

SEVGİ?

Sorunlu bir yaşam yoktur, sorunları var eden insanlar vardır! Yaşam nasıl sorunlu olabilir ki? O sevginin kendisi, O aşkın en saf hali ve insanlar kendini yaşamdan ayrı tutarak  büyük bir bölünmeyi gerçekleştiriyor! İşte o zaman sorunlar, savaşlar ardı ardına birbirini takip etmeye başlıyor.
Kişi tüm sorunları düşünceleri ile besler  ve her geçen gün onların daha büyümesini sağlar.
Şimdi yaşamı suçluyorlar "bana hep olumsuz, kötü yüzünü gösteriyor" diye isyan ediyorlar. Halbuki bunu kendileri yaratıyor da farkında değil!
Her şey düşünceden çıkarak gerçekleşir.
Gerçek anlamda yaşamak isteyen yaşamın kendi olmalı.  Bu bir paradoks değil, mutlak sevgidir!
SEVGİ – aslında birçok anlam içeren şeylerin kısaltmasıdır:

işte size SEVGİ’nin bir anlamda  açılımı :

S – sabır, saygı, sadakat…
E – emek , edep, elinden tutmak (sevdiğinin)
V – verimli olmak , vazgeçmek (sevdiğinin sevmediği şeylerden)
G- gayret, güven, güzellik
 İ – itina, ilgi, incelik .

Sevgi, pozitif açılımlar sağlayan, zihin boyutuna devinim ve hareket getiren bir duygudur. Manyetik gücü çok kuvvetlidir. Bu gücünden dolayı, tüm pozitif duyguların anasıdır. Hoşgörünün anası odur. Birini severseniz, onun hatalarını bağışlarsınız. Merhametin, acımanın, şevkâtin, umudun, özlemin, aşkın kaynağı sevgidir…. Cömertliği doğuran da odur. Sevdiğiniz kimseyle ruhunuzun hazinelerini paylaşırsınız.  Arkadaşınıza bir külah dondurma almakla cömert olmazsınız. Cömertlik; bilgiyi, duyguyu, aşkı, hüznü paylaşmaktır.

den

Leave a Reply