Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/ftugrul/kuantumsezgi.com/public_html/wp-content/plugins/contact-form-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 518
Yaban Öküzü Yılındayız « Kuantum Sezgi

Bu Sayımızdaki Makaleler:

Yaban Öküzü Yılındayız

Önümüzdeki yıldan itibaren Şubat ayında artık Yabanöküzü burcuna doğru gidiyoruz. 26 Ocak 2009 ‘ da başlayacak olan yeni Çin yılı, Astrolojik olarak olumlu enerjilere sahip bir Güneş Tutulması ile birlikte gerçekleşecek. Batı Astrolojisine göre Kova burcunda gerçekleşecek. Bu yılımızı çok çalışarak geçireceğiz. Dinlenmek ve bir kenara çekilmenin asla zamanı olmadığı kocaman bir sene var önümüzde. Bir dahaki yıl, 14 Şubat 2010 tarihine kadar devam edecek Toprak elementi Yabanöküzü etkisi, yerini bu tarihten sonra vahşi Kaplan’ a terk edecek….

Yeni Dünya Felsefeleri

Batı Astrolojisine göre çok önemli iki gezegen karşıtlık yapıyor. Bunlar Uranüs ve Satürn. Biliyorsunuz göksel hareketleri Çin veya Batı olarak ayıramayız. Ancak önümüzdeki günlerin seyrini belirlerken hepsinden birden faydalanmalıyız. Uranüs yenilikçi yapısı ile Satürn’ün geleneksel tavrını zorlayacak ve değişmeye direnenler, bambaşka bakış açıları ve felsefeler ile karşılaşacaklar. Satürn ise kendini değiştirmeye çalışan Uranüs yenilikçiliğine karşı direnecek. Ve kendisini değiştirmeye çalışan her şeye karşı çıkacak. Bu etkiyi hem toplumsal anlamda tüm dünyada, hem bireysel yaşamımızda göreceğiz. Bazılarımız yeni dünya felsefelerinin içine doğru heyecanla çekilirken, bazılarımız yıllardır inandıkları ve bildiklerinin doğru ve tek geçerlilik olduğu konusunda ısrar edecekler. Bu çekişme tüm dünyanın bilinen tarihini derinden etkileyecek değişimlere neden olacak.

Kim Kazanacak ?

Uranüs Balıkta ve Satürn Başakta. Balık aynı zamanda dinsel bir semboldür. Ve bu anlamda değişim için üzerinde çalışacağı konuyu da seçmiş durumda. Satürn ise, Başak burcunun eleştirel ve her şeye kolayca muhalefet olan tavrı ile gardını almış durumda. Aslında burada bir kazanan ve kaybeden seçmek gerekirse, bu mutlaka insanlık olacak. İnsanlık yaptığı seçimler ile önemli bir dönemi geçirecek.

Ciddiyet zamanı

Büyük gezegenlerin bulunduğu burçlar bu yıl tüm dünyaya ciddiyet getiriyor. Kendini toplamayı reddeden ve her şeye kolayca sahip olmanın yollarını bulmuş kişiler için bazı sürprizleri olacak. Toprak elementinin teması sabit bir tutumu getirir ve inatçılığı da. Plüton’ unda sabit bir burçta 2024’ e kadar kalacağını düşünürsek, insanlık olarak sınavları vermemiz çok zaman alacak ve bir o kadar da zor olacak. Her birimiz Plüton’u deneyimlediğimiz Astrolojik evin niteliğinde değişim, zorlanma, baskı ve güç temalı olaylar yaşayacağız.

Yabanöküzü yılında neler olacak ?

Bu yıl Toprak elementi teması ile yabanöküzü yılını yaşarken, gerçekten de dünyanın nimetleri ve dünyasal değerler ile ilgili olaylar yaşayacağız. Dünyayı algılayış şeklimizi değiştirmeye çalışan olaylar gerçekleşecek. Büyük karteller hizmetlerini temalarını değiştirecekler, dünyaya iyi gelen, aslında dünyaya zarar vermeden ürettiklerini söyledikleri ürünleri piyasalara sürecekler. İnsanlık için çalıştığını söyleyen ve geleceğimizi güvence altına alacağını iddia eden pek çok firma, kuruluş, ürün çıkacak. Herkesin ağzında (geçen yıllarda da olmuş olsa bile) bu yıl daha fazla olmak üzere, dünyanın kaderi dolaşacak. Ve insanların, firmaların bunlardan bahsetmesini gerektirecek kadar da çok olay gerçekleşecek. Dünya üzerinde olan bizlerin ona ne kadar zarar verdiğini belirten sonuçlarını bize daha fazla gösterecek. Bunlar sadece depremler değil, çok korktuğumuz küresel ısınma aslında ne kadar kötüye doğru gittiğini bize gösterecek. Artık saklanamayacak kadar çok açığa çıkacak. Fakat bunlardan haberimiz olmasın diye, dünya da çalışan kesim daha fazla baskılanacak ve sadece doymak için çalışabilecek gücü kalanlar, ne gökyüzü ile, ne de kötüye gitmekte olan dünya düzeni ile ilgilenemeyecekler.

Yeni Dünya Düzenleri

Uzun zamandır süre gelen dünya düzenlerine karşı çıkmak bir yaban öküzü için pek sakince olmayacaktır. Normal şartlara değişmeye direnen Yaban öküzü yapısı tüm dünya insanın üzerinde kocaman bir “Hayır” enerjisi yaratacak. Heyecanlı bir yapı sergilemeden önce uzun süre düşünecek olan bizler, yeni düzenler tarafından yeterince inandırılmazsak çok sinirleneceğiz. Bu da sık sık ( ülkemiz değil, tüm dünyada) eski günlere göre daha fazla sosyal ayaklanmalara, direnişlere ve devrimci karakterli oluşumlara neden olacak.

Bir Öküz eğer koyulduğu iş düzeninde zaten yapmakta olduğu bir iş üzerindeyken kırbaçlanırsa sizce buna ne kadar dayanır ? Dünya halkları içinde kendilerine yapılanlarda bir terslik olduğunu kabul edenler, bu yılın temaları ile artık daha kolay karşı çıkmaya başlayacaklar.

Bu direniş içinde temel aile yapısını korumak isteyecek milyonlarca insan olacak. Quantum dünyanın getirdiği özgür bakış açılarının, yaratıcıya eşit koşan felsefeler ile şekillenmiş olarak kabul edilen yaklaşımlara sahip grupların, sadece kendi dininin tek gerçeği gösterdiğini ifade edecek olan gelenekçi bakış açılarının savaşı yaşanacak.

Quantum bilgisayarların artık deney odalarında şekillenmeye başladığı ve geleceğimizi bambaşka bir gerçeklik içine götüren yeni değerler ile, tutucu ve bunları neredeyse yaşamsal varlığına tehdit görecek kadar karşı çıkan tutumlar birbirlerini yiyecekler.

Toprak kendi kurallarını koymaya çalışacak ve üzerinde ne olduğuna ve kim olduğuna bakmaksızın kendini sallayacak ve toprak altındakileri su üzerine çıkaracak kadar sallanacak. Bazı yanardağ faaliyetlerinin de harekete geçeceğini söyleyebilirim.

Bu yılki Yaban öküzü etkisi ile, tüm dünyada sadece çalışanın kazanması gerektiğine dair yeni anlayışlar, kolay kazananların kalbine bir ok gibi saplanacak. İnsanlık bazı şeyleri kabul etmek zorunda kalacak. Fakat duygular ile değil. Yaban öküzü, duygularını saklar ve işini duygular ile görmez. Daha rijit, daha fazla gerçekçi ve gerekirse kişiyi acıtan değerleri kullanır. Bu noktada seçimlerimiz nedeni ile insanlık olarak acımasızca yargılanabilir ve ağırda olsa bedelleri çabuk ve gecikmeden ödemek zorunda kalabiliriz.

Feng …… Shui……. ve Dünya Değerleri….

Yukarıda anlattığım değerler, aylık veya yıllık yorumlarda şu veya bu tarihte olacakları duymaya alışmış olanlar için hiç doyurucu değil biliyorum. Fakat tüm dünya için değişim süreci felsefi olarak değişimlere neden olurken, elle tutulur gözle görülür her şey bu felsefeler üzerine şekillenecek. Dahası unutmayınız ki, birey değişirse tüm dünya değişir. Bu nedenle hepimiz bu dünyanın geleceğinden sorumluyuz.

Rüzgar ve Su anlamına gelen Feng Shui ‘ mizin varoluş sürecinde önemli bir değer vardır. O Rüzgar sayesinde bulutlar ile gelen yağmur, su ile çalışır. Dünya düzenini koruyamayan bizler, olması gereken yere bulutları, yağması gereken yere yağmurları getiremiyoruz. Düzeni bozan bizlerin olduğu saklanacak bir konu değil. Atmosferik olarak uzun yıllar hiçbir sorumluluk duymamış bir neslin çocukları olarak doğduk, şimdi tüm bunların iyileşmesini bizden bekliyorlar.

Bir yabanöküzü yılında yapılması gereken tek şey, sadece birey olarak değil, tüm dünya değerlerini düşünerek değişmeye çalışmak olacak. Vicdanı ön plana çıkarmalı, uyum ve düzenin koruyucusu olmalı, geçmişin geleceğin temelleri olduğunu hatırlayarak, şu anda da bir gelecek kurmakta olduğumuzu unutmadan yola devam etmeliyiz.

Funda Ceyhan

Leave a Reply